Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych Klas VII i Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu

W dniu 17.04.2018r. Miasto Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali na Pływalni „Aquarius” Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych Klas VII i Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników i zawodniczek startujących w konkurencjach:

  • Szkoła Podstawowa klasa VII – 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym,
  • Gimnazjum klasa II-III – 50 m stylem dowolnym,
  • Gimnazjum – sztafeta klas II – III 4×50 m stylem dowolnym

Uzyskano następujące wyniki:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

KLASA VII:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 50 M DZIEWCZĄT

  1. Hanna Zarzycka                      SP 10              0:33:06
  2. Rozalia Mika                           SP 10              0:35:13
  3. Maja Wiśniewska                    SP 4                0:35:53

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Dawid Gromczewski               SP 10              0:31:13
  2. Szymon Kanior                       SP 4                0:31:91
  3. Michał Górnik                         SP 10              0:32:72

KONKURENCJA 3 / STYL GRZBIETOWY/ 50 M DZIEWCZĄT

  1. Hanna Zarzycka                    SP 10              0:38:52
  2. Maja Wiśniewska                  SP 4                0:42:00
  3. Nikola Markowska                 SP 4                0:46:56

KONKURENCJA 4 / STYL GRZBIETOWY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Michał Górnik                        SP 10              0:37:18
  2. Wiktor Mozolewski                SP 4                0:40:98
  3. Kamil Manikajło                     SP 10              0:43:97

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY/ 50 M DZIEWCZĄT

  1. Daria Siejk                            ESP 7              0:45:84
  2. Barbara Sieradzka                SP 4                0:51:41
  3. Lena Sereda                         SP 10              0:51:87

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Dawid Gromczewski             SP 10              0:39:37
  2. Szymon Kanior                     SP 4                0:40:28
  3. Karol Tchórzewski                SP 10              0:43:64

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum – 368 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum – 311 pkt.
  3. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum – 132 pkt.

GIMNAZJUM:

KLASA II:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 50 M DZIEWCZĄT

  1. Julia Kuleta                             G2                   0:29:54
  2. Paulina Porębska                   G2                   0:30:16
  3. Kamila Salamon                     G1                   0:33:13

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Oskar Fulbiszewski                 G2                   0:26:90
  2. Wojciech Mozolewski              G1                   0:29:95
  3. Jakub Wiśniewski                    G2                   0:31:57

KLASA III

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY/ 50 M DZIEWCZĄT

  1. Katarzyna Socha                      G2                   0:32:44
  2. Natalia Wnęczak                      G2                   0:32:50
  3. Julia Cios                                 G2                   0:33:00

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Mateusz Nowak                      G2                   0:29:84
  2. Damian Rak                            G2                   0:30:36
  3. Szymon Małas                        G2                   0:35:00

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Gimnazjum nr 2 – 453 pkt.
  2. Gimnazjum nr 1 – 101 pkt.
  3. Gimnazjum Społeczne „STO” – 35 pkt.

Zawodnicy zajmujący miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy. W klasyfikacji drużynowej za miejsca I – III wręczane były puchary. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy wyników.

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.osir.bielawa.pl