Jubileusz Chóru Kanon


  Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

  Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz chór „Kanon” zapraszają na jubileusz 15.lecia chóru, który odbędzie się 7.06.2019 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej DOK, ul. Świdnicka 23.

  Chór „Kanon” powstał w 2004 r. z inicjatywy pasjonatów muzyki, którzy, nie zgadzając się na szarość dnia codziennego, chcieli ją pokonać swoim śpiewem, muzyką i życzliwością wspólnych spotkań.

  Na początku chórem kierował Szymon Pluta. W latach 2007 – 2016 instruktorem muzycznym i dyrygentem była Joanna Kołcz. Później funkcję tę pełnił ponownie Szymon Pluta. Wspierał go akompaniator Zygmunt Bielawski. Obecnie dyrygentem jest Paulina Pycka, a drugim instruktorem – Marek Cieśla.

  Od początku powstania chórem kierowała Teresa Klimczak. To ona rozwiązywała wszystkie problemy organizacyjne zespołu, związane z występami, wyjazdami, spotkaniami. W 2018 r. zastąpiła ją Irena Błaszczak.

  „Kanon” ma bogaty, stylistycznie zróżnicowany repertuar, który tworzą utwory kresowe, pieśni patriotyczne, liturgiczne, ludowe, popularne piosenki biesiadne, a także dzieła muzyki dawnej różnych epok.

  Chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Dzierżoniowa. Bierze udział w uroczystościach i akademiach. Występuje podczas jarmarków bożonarodzeniowych i pszczelarskich, w spotkaniach organizacji seniorskich, w festynach parafialnych. Zespół wyjeżdża również z koncertami np. do Pieszyc, Piławy Górnej, Dusznik-Zdroju, Wojsławic.

  Chór „Kanon” brał udział w wielu konkursach i przeglądach. Często doceniano jego świetne przygotowanie wokalne i doskonały dobór repertuaru.

  Jego sukcesy to np.:

  1. miejsce i laureat – X Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” w Żarach – 2008,

  laureat – XI Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” – 2009,

  1. miejsce w przeglądzie chórów – VIII Międzynarodowy Festiwal im. Ignazego Reimanna w Wambierzycach – 2009.
  2. nagroda – XIII Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie – 2011,
  3. nagroda – XIV Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie – 2012,
  4. nagroda – III Przegląd Piosenki i Pieśni Lwowskiej w Świdnicy – 2012,
  5. nagroda – X Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach – 2012,
  6. nagroda – Konkurs na Jadło Regionalne w Szprotawie – 2013,

  laureat – XV Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” – 2013,

  1. nagroda – XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie – 2014,

  Grand Prix – XII Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach – 2014.

  Zapraszamy na szczególny koncert jubileuszowy, na spotkanie z piękną muzyką i  śpiewem. Być może po tym koncercie popatrzycie Państwo inaczej na świat i na życie. Dostrzeżecie to, co w nim najważniejsze – kolory, radość, siłę wspólnoty i pięknych ludzi.

  Wstęp wolny.