Zawody Pływackie Szkół Podstawowych – wyniki

W środę 13 marca 2019 roku na Basenie Miejskim w Dzierżoniowie odbyły się Zawody Pływackie Szkół Podstawowych klas I-III oraz klas IV-VI.

W zawodach wystąpiło blisko 150 uczniów z roczników 2006-2011, reprezentujących
3 dzierżoniowskie szkoły: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołę Podstawową nr 9. Rywalizacja przebiegała na dystansie 25 m (kl. I-III) lub 50 m (kl. IV-VI) w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym.

Zawodnicy, oprócz indywidualnych osiągnięć zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej szkół. W każdej konkurencji za miejsca 1-6 przyznawano odpowiednią ilość punktów. Zarówno wśród klas I-III, jak i klas IV-VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz Miasto Dzierżoniów, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów
w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 

Klasy I-III

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2011

  1. Natasza Paraciej (SP 9)
  2. Gabriela Gendziel (SP 9)
  3. Patrycja Żebrowska (SP 5)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2011

  1. Dawid Opaliński (SP 9)
  2. Ksawery Lisik (SP 1)
  3. Hubert Iwachów (SP 5)

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2010

  1. Nikola Blatnik (SP 9)
  2. Natasza Pocztarek (SP 9)
  3. Lena Kucharek (SP 9)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2010

  1. Kornel Pisarski (SP 9)
  2. Jan Cybart (SP 9)
  3. Oliwier Drożdż (SP 9)

 

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2009

  1. Julia Żebrowska (SP 5)
  2. Joanna Gutkowska (SP 9)
  3. Maja Matlak (SP 9)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2009

  1. Tomasz Górecki (SP 9)
  2. Chrystian Wawrzynowicz (SP 9)
  3. Filip Popowicz (SP 1)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2011

  1. Natasza Paraciej (SP 9)
  2. Gabriela Gendziel (SP 9)
  3. Patrycja Żebrowska (SP 5)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2011

  1. Ksawery Lisik (SP 1)
  2. Hubert Iwachów (SP 5)
  3. Aleksander Żygadło (SP 9)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2010

  1. Lena Kucharek (SP 9)
  2. Adrianna Mulak (SP 9)
  3. Martyna Matlak (SP 9)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2010

  1. Jan Cybart (SP 9)
  2. Oliwier Drożdż (SP 9)
  3. Kornel Pisarski (SP 9)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2009

  1. Maja Matlak (SP 9)
  2. Joanna Gutkowska (SP 9)
  3. Amelia Latacz (SP 5)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2009

  1. Jakub Ślipko (SP 1)
  2. Filip Popowicz (SP 1)
  3. Oktawian Matusiak (SP 9)

 

Klasy IV-VI

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2008

  1. Jagoda Zawiślak (SP 9)
  2. Natalia Klimczak (SP 9)
  3. Natalia Szkarłat (SP 5)

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2008

  1. Kacper Tuczapski (SP 9)
  2. Paweł Raś (SP 9)
  3. Igor Kwinta (SP 9)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2007

  1. Maria Gutkowska (SP 9)
  2. Nikola Walawska (SP 9)
  3. Aleksandra Goryluk (SP 9)

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2007

  1. Igor Wierzbicki (SP 9)
  2. Kacper Tatarzyn (SP 1)
  3. Mateusz Kraus (SP 1)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2006

  1. Paulina Żebrowska (SP 5)
  2. Hanna Nawrot (SP 5)
  3. Magdalena Ramilowska (SP 9)

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2006

  1. Adrian Zarzycki (SP 5)
  2. Kacper Kukuła (SP 9)
  3. Igor Olesiejko (SP 9)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2008

  1. Natalia Szkarłat (SP 5)
  2. Jagoda Zawiślak (SP 9)
  3. Oliwia Szydłowska (SP 1)

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2008

  1. Kacper Tuczapski (SP 9)
  2. Paweł Raś (SP 9)
  3. Igor Kwinta (SP 9)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2007

  1. Maria Gutkowska (SP 9)
  2. Nikola Walawska (SP 9)
  3. Laura Malawska (SP 1)

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2007

  1. Igor Wierzbicki (SP 9)
  2. Kacper Tatarzyn (SP 1)
  3. Mateusz Kraus (SP 1)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2006

  1. Hanna Nawrot (SP 5)
  2. Paulina Żebrowska (SP 5)
  3. Magdalena Ramilowska (SP 9)

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2006

  1. Adrian Zarzycki (SP 5)
  2. Kacper Kukuła (SP 9)
  3. Igor Olesiejko (SP 9)