Zawody Pływackie – Komunikaty końcowe

III ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH KLAS I-III

O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE

AQUARIUS 2019

 

 

 

 

,,Jak ryby w wodzie-epizod trzeci”

   W piątek 31 maja 2019r na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się III ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS I-III O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE.

Organizatorami imprezy byli:

  • Gmina Stoszowice;
  • Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu;
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie;
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stoszowicach

Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania i popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.

W zawodach udział wzięli uczniowie 5 szkół, z 2 powiatów i 2 gmin.

Gmina Dzierżoniów –  Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

Szkoła Podstawowa w Mościsku

Gmina Stoszowice  –   Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu

 

Rywalizowano w 8 konkurencjach w zależności od umiejętności i wieku.

 

Konkurencja nr 1

wyławianie przedmiotów z dna brodzika – K- Klasa I

I miejsce     JULIA KROBAN                       (SP Ostroszowice)

II miejsce    LENA SŁOWIKOWSK             (SP Mościsko)

III miejsce  AICJA PRZYBYŁO                    (SP Mościsko)

 

Konkurencja nr 2

wyławianie przedmiotów z dna brodzika – M – Klasa I

I miejsce     PATRYK BŁASZKIEWICZ        (SP Ostroszowice)

II miejsce    MAKSYMILIAN JURASZEK     (SP Ostroszowice)

III miejsce  SZYMON MOCZKO                    (SP  Budzów z filią w Grodziszczu)

 

Konkurencja nr 3

 2x12m – styl dowolny – K – Klasa I

I miejsce     MARTYNA JÓZEFIAK                (SP  Budzów z filią w Grodziszczu)

II miejsce    MARIA STĘPIEŃ                        (SP Ostroszowice)

III miejsce  WIKTORIA WOJDYŁO                (SP Ostroszowice)

 

Konkurencja nr 4

 2x12m – styl dowolny – M – Klasa I

I miejsce   BARTOSZ WENDELSKI               (SP Ostroszowice)

II miejsce  PRZEMYSŁAW STANEK             (SP  Budzów z filią w Grodziszczu)

II miejsce  KAROL ZIĘBA                              (SP Tuszyn)

 

Konkurencja nr 5

2x12m – styl dowolny – K – Klasa II

I miejsce  MICHALINA ŻYGADŁO              (SP Piława Dolna )

II miejsce MAŁGORZATA TRELA               (SP Piława Dolna)

III miejsce LENA KASPRZYK                     (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

 

Konkurencja nr 6

 2x12m – styl dowolny – M – Klasa II

I miejsce  ANTONI SIENKIEWICZ              (SP Piława Dolna)

II miejsce FILIP STAŃCZAK                       (SP Piława Dolna)

III miejsce BRAJAN MARCZYK                  (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

 

Konkurencja nr 7

 2x12m – styl dowolny – K – Klasa III

I miejsce  JESSICA OLEWIŃSKI                   (SP  Budzów z filią w Grodziszczu)

II miejsce ALEKSANDRA GALIK                  (SP  Budzów z filią w Grodziszczu)

III miejsce WERONIKA RADZIŃSKA           (SP Ostroszowice)

 

Konkurencją nr 8

2x12m – styl dowolny – M – Klasa III

I miejsce  MARCIN KAŁUŻYŃSKI                 (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

II miejsce BRAJAN FAJT                                 (SP Budzów z filia w Grodziszczu)

III miejsce ADRIAN KUBIAK                          (SP Budzów z filia w Grodziszczu)

 

 

   Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I -III  dokonali Przewodniczący Rady  Gminy Stoszowice Marcin Józefiak, Sekretarz Gminy Stoszowice Robert Sarna  i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Marcin Samul.

Puchar Wójta Gminy Stoszowice za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia zawodów

i zapraszamy za rok !!!

 

 

opr.

      Grzegorz Różycki