Świetny sezon zawodników Dzierżoniowskiego Juniora

Jak co roku Klub MULKS JUNIOR Dzierżoniów przystępuję do organizacji zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z całego Powiatu Dzierżoniowskiego. Na co dzień w klubie trenuje 50 osób w 3 sekcjach sporotwych : Zapasy, Sumo oraz Mieszanych Sztuk Walk z Brazylijskim Jiu Jitsu. Zajęcia dla wszystkich prowadzą : Norbert Warchoł, Stanisław Warchoł oraz Michał Bobrowski, którzy posiadają uprawnienia oraz licencje związkowe.

W Kadrze Narodowej w zapasach w roku 2019 będą : Paulina Martyka, Sylwia Martyka, Filip Bednarek. W punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zdobylismy 35 pkt.

Wyniki zawodników i zawodniczek :

Sylwia Martyka – V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach kat. 57kg, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetek w zapasach kat. 57Kg, srerbny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach, złota medalistka Pucharu Polski Kadetek w Zapasach kat. 57Kg, Złota medalistka Mistrzostw Polski LZS Kadetek w zapasach kat. 61Kg, VIII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym UWW Klippan Lady 57kg. Złota medalistka Międzynarodwego turnieju zapaśniczego Juniorek w Kraśniku 59kg. Brązowa medalistka M/n Turnieju Zapaśniczego Seniorek w Czarnym Borze 59kg. Członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w zapasach 2016 -2018 oraz 2019 Juniorek.

Michał Bobrowski – V miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach kat.92kg, brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzieżowców w LZS w zapasach 92kg. Zawodowy zawodnik MMA rekord 8-0-0. Walka wieczoru Babilon V – Kołecki – Bobrowski

Paulina Martyka – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach kat. 62kg.,złota medalistka Pucharu Polski Juniorek w zapasach 65kg,srebrna medalistka Pucharu Polski Juniorek w Zapasach kat. 62Kg, srebrna medalistka Pucharu Polski Seniorek w Zapasach kat. 62kg. Złota medalistka Mistrzostw Polskie Młodzieżówców LZS kat. 59Kg, złota medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w zapasach 68kg. Członek Kadry Narodowej Juniorek od 2017r.

Filip Bednarek – Srebrny medalista Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym 92kg, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Kadetów w Sumo. Brązowy medalista Pucharu Polski Kadetów w zapasach 92kg. Złoty medalistka VII Ogólnpolskiego Turnieju NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 88Kg juniorzy NO GI. Srebrny medalista VII Ogołnpolskiego Turnieju NO GI i GI FIGHT w Dzierżoniowie kat. 81 kg juniorzy GI. Srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie kat. 92kg. V miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Zapasach styl wolny 92kg., Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych od 2017-2018r.

Grzegorz Mazur – brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w sumo kat. 50kg., II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg., brązowy medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Gór Świętokrzyskich 48kg. Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 48kg., brązowy medal Ogólnopolskiego Turnieju Z OKAZJI Dnia Dziecka w Poznaniu, srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 48kg, srerbny medal w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Zapasach 52kg. V miejsce w MMM w zapasach styl klasyczny 52kg. V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczego w Bielawie V miejsce w Miedzynarodowym Turnieju w Namysłowie 48kg

Marzena Martyka – brązowa medalistka Pucharu Polski Seniorek w zapasach kat. 57kg

Bartosz Pych Lipiński – Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 44kg., V miesjce w MMM Styl wolny 41kg., V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie kat. 41kg.

Anna Czerwińska – V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach kat. 53kg

Mariusz Konieczny– złoty medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 65kg., złoty medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 70Kg srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg, złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim +60kg, Złoty medalista Mistrzostw Województwa Opolskiego w Zapasach +60kg. Złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju w Krośnicach +65kg

Daniel Konieczny – brązowy medalistka MMM w zapasach styl klasyczny 52kg, złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików 52kg. brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Lewinie Kłodzkim 48kg. V miejsce w MMM styl wolny 52kg,IX miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo kat. 50kg., Złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Lewinie Kłodzkim 48kg. Brązowy medalista Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Sumo 50kg., złoty medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg

Michał Kaczor – V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 41kg. , VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapasniczym w Bielawie, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 48kg, III miejsce Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo 45kg. brązowy medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg

Oskar Pych Lipiński – złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśncizego w Lewinie Kłodzkim 30kg, III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie, Srebny medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 30kg. Srerbny medalista Mistrzostw Wojeœództwa Opolskiego w zapasach kat. 32kg brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg, srebrny medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 35Kg

Antoni Kowalewski – VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo kat. 40kg., Brązowy medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 35kg. V miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Sumo 40kg. brązowy medalista w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 35Kg

Rozalia Kowalewska – srebny medal Międzynarodwego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 55kg. srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z okazji Dnia Dziecka 48kg., złoty medalistka w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach kat. 50Kg

Paweł Sołogup – złoty medalistka NO GI FIGHT w Dzierżniowie kat. 74Kg

Michał Sołogup – brązowmy medalista NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie kat. 66Kg juniorzy. Srebrny medal NO GI iGI Fight wBielawie 66kg.

Łukasz Leszczyński – złoty medalista NO GI I GI FIGHT w Bielawie białe pasy 81kg, udział w gali MUAI Thai Open

Dawid Kuczyński – występ na gali Mmasakra IV – walka remisowa kat. 77Kg

Szymon Szady – udział w gali Muai Thai Open oraz MMAsakra IV

Dominik Chorążyczewski – udział w gali MUAI Thai Open

Gratulacje dla zawodników reprezentujących nasz klub: Szymon Górny, Patryk Kierszko Daniel Goliński. Bartosz Kruk.

Sponsorzy : DOMINO Polska Eugeniusz Świszcz

Festa Sport – Andrzej Fedorczak oraz Piotr Stasieńko
Restauracja Rodos – Janusz Chawłowski
Roomster – Polska – Dominika Bąkowska
Fix Catering Dietetyczny – Grzegorz Fiks

Podziękowania dla władz samorządowych : Dariusza Kucharskiego – Burmistrza Miasta Dzierzoniów orazJanusza Guzdka – Starosty Powiatu Dzierżoniowskiego

Podziękowania dla mediów :Doba.pl, Tygodnik Dzierżoniowski, DDZ-24.pl, Grapplerinfo.pl, Bjjfanatics.pl, Infoddz.pl, Tygodnik Powiatowy, Telewizja Sudecka

Zawody sportowe 2018

1. VI Ogólnopolski Turniej NO GI i GI Fight 03.02.2018 Dzierżoniów

2. Puchar Polski Seniorek 02-04.02.2018 Racibórz

3. Międzynarodowy Turniej Kadetek UWW 16-18.02.2018 Klippan

4. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Bielawy 17.02.2018 Bielawa

5. Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików w Zapasach 3.03.2018 Ruda Śląska

6. Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek w zapasach 9-11.03.2018 Łuków

7. Puchar Polski Kadetek w zapasach 9-11.03.2018 Łuków

8. Puchar Polski Kadetów w zapasach 16-18.03.2018 Staszów

9. Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o Puchar Gór Świętokrzyskich 23-24.03.2018 Kielce

10. Amatorska Liga MMA 24.03.2018 Bielawa

11. Ogólnopolski Turniej Kadetów w stylu wolnym 07.04.2018 Cieszków

12. Amatorska Liga MMA w Dzierżoniowie 22.04

13. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Konstytucji 3 maja 5.05.Pieszyce

14. Mistrzostwa Europy Kadetek 15-20.05 Skopje

15. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Dzieci i Młodzików 26.05.2018 Gogolin

16. Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka 02.06.18 Poznań

17. XVIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka 9.06 Lewin Kłodzki

18. Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Zapasach 10.06 Namysłów

19. Ogólnopolski Turniej z okazji Dnia Dziecka 10.06 Sulmierzyce

20. Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach 15-17.06 Włodawa

21. Mistrzostwa Europy Młodziczek 14-17.06 Gyor – Węgry

22. Wewnętrzny Turniej IRON BULLS CUP 19.06. Bielawa

23. Ogólnopolski Turniej BJJ & MMA 30.06 Oborniki Śląskie

24. Mistrzostwa Świata Kadetek w Zapasach 3-7.07 Zagrzeb Chorwacja

25. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym 7-8.07 Teresin

26. Bebson Arena IV 25.08 Bielawa

27. Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS Piotrków Trybunalski 7-9.09.

28. Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo Strzelce Opolskie 8.09.2018

29. IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Pod i Gim w Zapasach 15-16.09 Stargard

30. Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo 15-16.09 Kobylin

31. Mistrzostwa Polski LZS styl wolny chłopcy 21-23.09 Milicz

32. Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w zapasach w stylu klasycznym 22.09 Racibórz

33. II Powiatowy Turniej Zapaśniczy dla Dzieci 27.09.Bielawa

34. Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w stylu wolnym 30.09 Tychy

35. Mistrzostwa Polski Kadetek i Młodziczek w Sumo 29-30.09 Myślenice

36. VIII Ogólnopolski Turniej NO GI FIGHT 06.10.2017 Bielawa

37. Mistrzostwa Polski Juniorek w Sumo 5-6.10.2018 Ropczyce

38. Międzynarodowy Turniej. im. W.Prociaka, H.Wołoszyna 6.10 Namysłów

39. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Juniorek i Kadetek 6-8.10.2017 Kraśnik

40. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu wolnym 19-20.10 Chełm

41. Ogólnopolski Turniej UKS 26-27.11 Milicz

42. M/n Turniej Zapaśniczy Młodzików i Młodziczek 3.11 Dzierżoniów

43. Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach 9-11.11 Bielawa

44. MMAsakra Gala Mieszanych Sztuk Walk 4.11 Gliwice

45. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetek i Juniorek 10-12.11 Berlin

46. Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach 16-18.11 Krotoszyn

47. Jesienny Puchar Polski Kadetek i Juniorek 23-25.11 Solec Kujawski

48. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. H.Wołoszyna 24.11 Gogolin

49. Muai Thai OPEN Świebodzice 25.11

50 Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy 1.12 Wołów

  1. Międzynarodowy Puchar Polski Seniorek i Kadetek 7-9.12 Czarny Bór
  2. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików 8.12 Krośnice
  3. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Zapasach 21.12 Warszawa