Zobacz piernikowy Dzierżoniów!


  Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

  Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów z piernika  – w miniaturze oczywiście – już od soboty można oglądać w Młynie Hilberta.

  Piernikowe miasteczko zbudowali mieszkańcy Dzierżoniowa. Obiekty z miodowego ciasta i lukru powstawały na prowdzonych w ośrodku kultury warsztatach, w szkołach, środowiskach seniorów oraz domach mieszkańców. Teraz staną na wykonanej przez modelarzy makiecie w jednej z sal Młyna Hilberta w Dzierżoniowie, prowadzonego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego na Śląsku.

  Wystawę będzie można zwiedzać przy okazji oglądając młyn 8 i 9 grudnia – za darmo. Nieodpłatnie, mieszkańcy Dzierżoniowa , będą mogli odwiedzić piernikowe miasteczko także w kolejny weekend – 15-16 grudnia. W pozostałe dni – aż do końca lutego – za zwiedzanie wystawy będzie pobierana opłata jak za wstęp do Młyna Hilberta (10 zł bilet ulgowy , 14 zł normalny). W promocyjne weekendy będzie można również zakupić pachnące pierniczki wypiekane przez Pierniki Sudeckie.